8. godišnjica/obletnica AKUD KOLO


8. godišnjica/obletnica AKUD KOLO

 

AKUD  Kolo, Kopar- 8. godina uspešnog rada na očuvanju srpskog kulturnog nasleđa

Novembar mesec je poseban mesec za sve članove i prijatelje našeg Društva jer tada svake godine proslavljamo godišnjicu postojanja. Ove godine smo priredbom i druženjem u veseloj atmosferi proslavili čak osmu godišnjicu. Pridružili su nam se skoro svi članovi, prijatelji i ljubitelji našeg Društva koji su uživali u kulturno- umetničkom programu osmišljenom od strane mentora folklornih sekcija i škole srpskog jezika. Plesalo se, pevalo, recitovalo, glumilo, nasmejalo  i na kraju, kako to i dolikuje jednom rođendanu, zasladilo, a čime drugim nego tortom, ali i nazdravilo na dugovečnost AKUD Kolo i trud svih članova da u ovim krajevima, daleko od matice i dalje istraje na očuvanju srpskog kulturnog nasleđa: jezika, pisma, običaja, plesa i pesme. 

 

 8god 1

Muška pevačka grupa obradovala nas je pesmama iz Srbije i BiH

8god 2

Najmlađa folklorna grupa Kolce sa spletom igara iz centralne Srbije

8god 3

Naše Omladinke 2 su nam predstavile igre iz južne Srbije

8god 4

A tek veterani, uz njihovu igru i pesmu niko nije ostao ravnodušan.

8god 5

Ženska pevačka omladinska grupa u izvođenju pesama iz različitih krajeva Srbije i BiH

8god 6

Rođendanska torta i najmlađi član, Aleksandar Milošević, ima tu čast da iseče prvi komad.

 

Iskalnik

kreativne delavnice2

status-delovanja

DOČEK PRAVOSLAVNE NOVE GODINE 2020.

Pravoslavna 1