Praznovali smo peto obletnico uspešnega delovanja

Praznovanje pete obletnice ob koncu novembra 2012 si bomo zapomnili po dveh izjemnih koncertih, ki smo jih organizirali v Izoli v Kulturnem domu in v Koprskem Gledališču. Izjemno pestri dogodki, prepolne dvorane, literarno-glasbene urice za otroke, ob tem pa tudi nastop folklornikov in najava dogodkov v oddaji "Dobro jutro" v koprskem studiu,kot tudi na Radiu Capris, so samo delni utrinki, ki so zaznamovali tako pomemben jubilej našega društva.

Praznovanje pete obletnice ob koncu novembra 2012 si bomo zapomnili po dveh izjemnih koncertih, ki smo jih organizirali v Izoli v Kulturnem domu in v Koprskem Gledališču. Izjemno pestri dogodki, prepolne dvorane, literarno-glasbene urice za otroke, ob tem pa tudi nastop folklornikov in najava dogodkov v oddaji "Dobro jutro" v koprskem studiu,kot tudi na Radiu Capris, so samo delni utrinki, ki so zaznamovali tako pomemben jubilej našega društva.

Folklornikom, ki so pet let v naši družbi je Javni sklad Republike Slovenije dodelil bronaste Maroltove značke, podelila pa jih je ob zaključku programa v koprskem Gledališču ga. Daria Krkoč, tajnica Zveze kulturnih društev Mestne občine Koper in članica območnega sveta JSKD. Ob tej priložnosti se ji iskreno zahvaljujemo, kot tudi Javnemu skladu RS za kulturne dejavnosti.

V veliko veselje nam je bilo, da so naš program spremljali: ga. Lilijana Kozlovič, predsednica Zveze kulturnih društev Mestne občine Koper, g. Nikola Todorović iz Ljubljane, delegat za srbsko skupnost v Sloveniji, g. Tomo Ćirković, protojerej-stavrofor iz Kopra, Srđan Spasojević, pravoslavni duhovnik iz Postojne, ga. Nada Čupković iz Kopra, vodja kreativno-izobraževalnih delavnic za otroke in mladino, ter predstavniki društev iz SKPD Sveti Sava iz Kranja, KD Mihajlo Pupin iz Ljubljane in KD Mandrač iz Kopra.

Po končanem sobotnem programu smo praznovanje nadaljevali v Hotelu Žusterna, kjer so nas zabavali glasbeniki in pevci Ansambla Bisernica iz Bijeljine (Republike Srbske). Ansamblu Bisernica se iskreno zahvaljujemo za izjemen celovečerni koncert in prelepe zvoke, ki so nam podarili ob naši peti obletnici!

Zahvaljujemo se Mestni občini Koper, Javnemu skladu RS za kulturne dejavnosti, Centru za kulturo, šport in prireditve Izola, Gledališču Koper, Hotelu Žusterna, Okrepčevalnici Doro iz Izole ter frizerskemu salonu O la la iz Kopra, da ste nam pomagali in omogočili realizacijo programov.

Kolo5Let

Iskalnik

kreativne delavnice2

status-delovanja

DOČEK PRAVOSLAVNE NOVE GODINE 2020.

Pravoslavna 1